Polityka, Gospodarka, Cywilizacja, Kultura. Liberalizm, Konserwatyzm, Rozsądek.
Blog > Komentarze do wpisu
Myśli chorego

Na grypę, dokładniej mówiąc. Milczę ostatnio, gdyż najpierw dopadł mnie remont w mieszkaniu, potem jesienne zaziębienie. Podobne warunki bynajmniej nie sprzyjają myśleniu na tematy poważne i śmieszne jednocześnie, jaki dominują ostatnio w polityce. Ale na szybko, kilka luźnych teorii spiskowych.

Samoobrona w rządzie – Okrągły Stół?

No trochę przesadzam – lewica laicka dogadywała się generałami ubecji, a Kaczyńscy tylko z nędznymi porucznikami z SO. Ale nie zmienia to faktu, że kiedyś trzeba będzie PIS z tej decyzji rozliczyć: przyśpieszą, gdy się da – wspaniale, ego vos absolo... Nie, przyśpieszą, utkną w układziku z ludźmi pokroju Maksymiuka jak „partie rozumne” z Układem... cóż...

Myśl druga – Albo Kaczyński wpuścił SO do rządu, bo musiał, albo zrobił to, bo mógł. Jeszcze nie wiemy, co ekipa Macierewicza wygrzebała w okolicach WSI. Być może mają, lub mogą mieć takie haki na lepperowców. Wizja piękna, choć chyba zbyt piękna, aby prawdziwa.

Aha, jeszcze jedno: jeśli ta makabreska na temat 800 złotych za bierne pasożytowanie na ciele państwa okaże się prawdziwa, to stanę się z miejsca antykaczystą. Pewnych granic, Panowie Bracia, przekroczyć wam nie wolno...

Trochę nie rozumiem tej manii wokół szafy Lesiaka (złośliwi twierdzą, że Jaro odkrył w niej Narnię). Chyba dla każdego Oszołoma i Reakcjonisty, zawartość tego przereklamowanego mebla nie jest rewelacją, a oczekiwanie, że Gazeta W. przyłoży do problemu choćby ćwierć swego żarliwego obiektywizmu, zastosowanego choćby przy Rewolucji Ku^#!(ów, jest równie na miejscu, co czekanie na odpowiedzialność karną wobec Czuchnowskiego za zdemaskowanie kontaktu operacyjnego polskiego wywiadu na Bałkanach.

Ks. Isakowicz-Zaleski znów na indeksie. Ale trochę za późno, proszę szanownych Braci Zgromadzenia Judaszowego. Jeśli Znak nie wydrukuje, to tekst wycieknie, jestem o tym przekonany. Kard. Dziwisz (optymistycznie zakładam, że jedynie z powodu chrześcijańskiego współczucia wobec upadłych braci w kurii krakowskiej) usiłuje powstrzymać lawinę. I chyba nie przypadkiem zakaz został wydany dzień po premierze filmu o JP2, która to premiera automatycznie odgrzała sławę i chwałę arcybiskupa. Ale papieskich rocznic, premier filmowych i innych, podobnych festynów nie ma tak dużo, aby zająć nimi gawiedź do Sądu Ostatecznego.

Szkoda dla Kościoła Świętego Judasza, że kiedy był na to czas, nie postarał się o swoją „Komisję Michnika”. „Komisja Życińskiego”? Tak, to by było obiecujące.

A na deser – Ryt Trydencki. Oczywiście, nie podoba się wielu wyzwolonym hierarchom, ale to nic dziwnego. Kiedy słucham naszych oświeconych kapłanów, to czasem mama wrażenie, że nie podoba im się sporo elementów w nauczania, tradycji i liturgii Kościoła Powszechnego...

środa, 18 października 2006, vox999

Polecane wpisy

  • 1956-2006

    Tym razem to nekrolog bardziej symboliczny – opłakuję nie człowieka,ale wolność człowieka. A z resztą, sami spójrzcie – oto prawdziwy, libertariańsk

  • Będę duchem

    Nie mogę być jutro na odsłonięciu pomnika Romana Dmowskiego.Żałuję, ale nie mogę. Żałuję, bo boję się, iż kolejna grupka prymitywówpotraktuję to jako okazję do

  • Offtop

    Donald Tusk: Za Platformą stoją miliony Polaków! KKK: Miliony których Polaków i w jakiej walucie?

Komentarze
Gość: Dixi, *.eranet.pl
2006/10/18 12:56:42
Z ksiażką moze być jeszcze różnie, ale materiały leżą w IPN, ktoś je jeszcze ponownie odkopie, to pewne.
Odwlekanie tego momentu tylko szkodzi Kościołowi, bo smród nie zniknie, kiedy zamiecie się gówienka pod dywan. Trzeba czyścić do końca. Potrafię zrozumieć (choc nie podzielam i nie wierze w całkowitą szczerośc intencji) argumenty o naruszeniu kompetencji, rozważnej mądrości, miłości do zbąkanych kiedyś itd, ale zdrowy rozsadek podpowiada, że nieco skruchy i pokory też by się przydało niezbyt czystym purpuratom, bo to chrzescijańskie, a rwanie zęba na raty jest w istocie bardziej bolesne i grozi rozległym zakażeniem.
-
2006/10/18 14:57:52
Learze. Pomodlę się za Ciebie.
-
Gość: andrzej krajan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/10/20 12:43:09
drogi Lear, od sierpnia nie zabieram głosu, obserwuję. Po dzisiejszych wpisach ( Kościół Świętego Judasza ), co odnosisz do Kościoła Katolickiego, zmuszony jestem udzielić Ci, braterskiego napomnienia w wierze. Błądzisz, nie pierwszy raz zresztą, Twoje negatywne wypowiedzi o Kościele Katolickiem i jego hierarhach są wysoce naganne. Kalając i bezczeszcząc publicznie w ten sposób Matkę naszą: Kościół Katolicki.Jesteś na najlepszej drodze do zatracenia swej duszy. Zawróć z tej drogi, gdyż koniec jej jest bardzo smutny.
PS. pzrestań słuchać muzyki satanistycznej, bo bez tego naprawa życia jest niemożliwa.
Napominam z sercem przepełnioną miłością dla Ciebie i innych zabłąkanych.
-
2006/10/20 23:42:48
Nawracać z równą troską trzeba purpuratów, drodzy bracia i siostry. Wśród nich niejedna zbłąkana owieczka się krząta.
-
andrzy
2006/10/24 16:41:38
Opuszczasz się Learze. A szkoda, bo ciekawa kotłowaniana myśli zawarta tu była kiedyś...


wyborca.com
-
Gość: , 62.29.131.*
2006/10/29 15:43:20
Witam , co to za paskudna Grypa , ze trzyma tak długo :))) A tak poważnie życzę zdrowia i zapraszam do klawiatury bo tyle się dzieje a tu cisza jak makiem zasiał.

pozdrawiam
hw